Aleksander Kamiński - biografia - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Od roku 1958 pracował naukowo na Uniwersytecie Łódzkim – najpierw jako adiutant w Zakładzie Socjologii i kontynuował przygotowania do habilitacji. W lipcu 1960 roku otrzymał stopień docenta, a w dwa lata później objął kierownictwo Katedry Pedagogiki Społecznej, którą kierował aż do emerytury (1972). Ponadto organizował konwersatoria dla pedagogów społecznych, brał udział w pracach towarzystw naukowych, był członkiem komitetów redakcyjnych kilku pism. Wydał także podręcznik akademicki: „Funkcje Pedagogiki Społecznej”. W 1969 roku Pada Państwowa przyznała Kamińskiemu tytuł profesora. Po przejściu na emeryturę został uznany za jednego z najbardziej zasłużonych nauczycieli akademickich i uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Aleksander Kamiński zmarł 15 marca 1978 roku. Został pochowany w kwaterze Szarych Szeregów na Powązkach Wojskowych w Warszawie.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Kamienie na szaniec - streszczenie w pigułce
2  Charakterystyka Rudego
3  Maciej Aleksy Dawidowski („Glizda”, „Alek”, „Kopernicki”, „Koziorożec”) - życiorysKomentarze: Aleksander Kamiński - biografia

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: