Charakterystyka Alka - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Do ostatnich chwil życia Alek Dawidowski pozostał takim, jakim był zawsze – optymistą. Umierał z uśmiechem na twarzy, nie bojąc się śmierci, ponieważ miał świadomość, że dokonał wielu rzeczy i nie zmarnował swojego życia.

Alek Dawidowski jest niewątpliwie postacią pozytywną, wzbudzającą sympatię. Potrafił żyć pełnią życia, urzekał optymizmem, a jednocześnie budził podziw swoją odwagą i poczuciem odpowiedzialności.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Kamienie na szaniec - streszczenie w pigułce
2  Charakterystyka Rudego
3  Aleksander Kamiński - biografiaKomentarze: Charakterystyka Alka

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-10-05 14:19:50

Nikt tak na prawde nie zrozumie tych ludzi (Alka, Rudego, Zośki, A. Kamińskiego, czy wielu wielu innych z Szarych Szeregów dopóki nie pozna harcerskiego życia. I wierzcie mi lub nie . Teraz harcerz ma 500 x łatwiej


2018-09-03 17:24:30

Yyyy... Wiadomo ze historia prawdziwa i nie koniecznie trzeba należeć do ZHP , by choc troche to zrozumiec . Ja naleze do ZHP i przyznam ze nie mamy takich problemów jakie były kiedys , ale to nie znaczy ze nie jestesmy potrzebni . O naszych zasługach sie duze nie mówi , dlatego wiec ludzie żyją w nieswiadomosci ile potrafimy zdziałac . ;)


2013-01-26 14:36:25

A moim zdaniem ta książka, a właściwie jej bohaterowie nie są realistyczni. Główni bohaterowie są niesamowicie wyidealizowani (najtrafniejsze określenie dla nich to Mary Sue). Trudno mi uwierzyć, by każdy z nich był popularny, genialny, utalentowany, wierny swoim wartością itd. Autor z pewnością uważał ich za bohaterów, a czytając tą książkę, odnoszę wrażenie że są właśnie jakimiś nad ludźmi, pozbawionymi wad, którzy za co się tylko zabiorą, zamieniają to w złoto.


2011-02-22 21:13:59

To jest realistyczne ponieważ, to jest pamiętnik !! A o wsystko działo się naprawdę podczas II wojny światowej, kiedy Polska była okupowana przez niemców!( II rzeszę) To jest ksiązka realistyczna !


2009-07-12 16:06:11

No wiesz, musi być realistyczne, bo książka jest na faktach napisana i jak to pisze na końcu- jest to dokument w formie książki. Ogólnie świetna książka :)
Streszczenia książek
Tagi: